Άρεσε αλλά ηττήθηκε ο Απόλλωνας Λάρισας

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

apollonpanaxaikiΤο δεύτερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας έδωσε στο Καρπενήσι ο Απόλλωνας Λάρισας, στο οποίο βρέθηκε αντιμέτωπος με την Παναχαϊκή. Παρά το γεγονός πως παρουσιάστηκε βελτιωμένος σε σχέση με το αντίστοιχο ματς απέναντι στον Αήττητο Σπάτων , δεν απέφυγε τελικά την ήττα με σκορ 1-0.

(Rockngoal Page - Rockngoal Profile)

Ο «Ιστορικός» είχε πολύ καλύτερη εικόνα σε σχέση με την προηγούμενη φιλική αναμέτρηση, χάνοντας πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Σαχινίδη και Διβανέ. Ότι δεν πέτυχαν οι δύο παίκτες των «κυανόλευκων» το πέτυχε στο 30ο λεπτό ο Μαστραντωνάκης, ο οποίος εκμεταλλέυτηκε την ασταθή απόκρουση του Κραβαρίτη σε προηγούμενη ευκαιρία των Πατρινών.

Το δεύτερο ημίχρονο έγινε ακόμα πιο δυνατό, στο οποίο υπήρχαν πολλές δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και από ευκαιρίες για τις δύο ομάδες.

Να σημειωθεί πως οι παίκτες του «Ιστορικού» ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Σαχινίδη στο πρώτο ημίχρονο.

Παναχαϊκή: Βρονταράς (32′ Σούλης), Μπουτζίκος, Αγουρίδης, Λουμπαρδέας, Γκίνο, Μουστακόπουλος, Φωτάκης, Μαστραντωνάκης, Αποστολόπουλος, Ελευθεριάδης, Γκέσιος.
Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι Σούλης (65′ Χαλκιάς), Πολίμος, Κωνσταντακόπουλος, Σωτηράκος, Μακρυδημήτρης, Αργυρόπουλος, Πολυχρόνης, Μασούρας (75’Αντωνακόπουλος), Στεργίδης, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης.

Απόλλωνας Λάρισας: Κραβαρίτης (35′ Παϊτέρης – 62′ Φιρινίδης), Σκούπρας, Καμπέρης, Ανδρέου Β., Παπαζαχαρίας, Χατζής, Διβανές, Σουλίδης, Σαχινίδης, Καρακατσάνης, Κολοβός.
Στην επανάληψη αγωνίσθηκαν και οι Σάββας, Κουρτεσιώτης, Ιορδανίδης, Ανδρέου Δ., Αγρόδημος, Μαυριάς, Ιβανίδης (78′ Λουκάς), Συράκος, Μίλιτς.