Ήττα στο πρώτο φιλικό για τον Αχιλλέα Φαρσάλων

Αξιολόγηση Χρήστη: 3 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

axilleasΟ Αχιλλέας Φαρσάλων έδωσε το πρώτο του φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για την νέα αγωνιστική περίοδο, όπου αντιμετώπισε την ομάδα Κ20 του Ολυμπιακού, με τους «Μυρμιδόνες» να γνωρίζουν την ήττα με σκορ 2-1, σε ένα ματς όπου μεγάλο ρόλο έπαιξε η ετοιμότητα των δύο ομάδων.

Του Βαγγέλη Βαρδακά
(Rockngoal Page - Rockngoal Profile - Facebook Profile)

Παρά το γεγονός ότι οι παίκτες του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου είχαν να αντιμετωπίσουν έναν αντίπαλο που έπαιξε περισσότερα φιλικά ματς από αυτούς, η παρουσία τους στον αγωνιστικό χώρο ήταν πολύ καλή και έδειξαν πως έχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο με μοιρασμένα ποσοστά κατοχής της μπάλας και αρκετές φάσεις. Αντίθετα το δεύτερο ημίχρονο είχε λιγότερες φάσεις και πεσμένο ρυθμό, πράγμα απολύτως λογικό, καθώς οι προπονητές των δύο ομάδων πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές. Το σκορ άνοιξε ο Βάρκας στο 15ο λεπτό, ο οποίος σούταρε μέσα από την μεγάλη περιοχή έπειτα από κάθετη πάσα που πήρε. Ο Αχιλλέας απάντησε στο 35ο λεπτό με τον Βούλγαρη, που ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε. Η Κ20 του συλλόγου του Πειραιά πήρε την νίκη χάρη σε γκολ του Βοΐλη, ο οποίος έπειτα από σέντρα έκανε προβολή στην μικρή περιοχή.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Μάκης Τριανταφυλλόπουλος): Κουτσουκέρας, Καραμπούζης, Μπένος, Μάρκου, Μανιώτης, Νεμπεγλέρας, Χατζής, Κόλα, Λόλας, Καραγκούνης, Βούλγαρης.
Αγωνίστηκαν και οι: Κούλπας, Τλούπας, Κουσιάς, Παπαδημητρίου, Κομισόπουλος, Γιωργής, Καραμπίνας, Ποτόσογλου.

ΟΣΦΠ Κ20 (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Γαλούπης, Ράμα, Αγιώτης , Τσερκώνης, Κωστανάσιος, Ξενιτίδης, Βάρκας, Κηπουρός, Βρουσάι.
Αγωνίστηκαν και οι: Καράδαης, Χατζηιωαννίδης, Λάμπρου Κυριακόπουλος, Πέιος, Νεοφυτίδης, Δήμος, Κατσούκης, Ζιάκας, Κιρτζιαλίδης, Βοΐλης.

Διαιτητές: Μπουρουζίκας, Καραμπούλας, Ακρίβος