«Καθάρισε» ο Τσιλούλης για ΑΕΛ

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Με το καλύτερο τρόπο έκλεισε η χρονιά για την ΑΕΛ αφού επικράτησε επί της Καβάλας με 68-60 στην 12η και τελευταία αγωνιστική εν έτη 2016.

(Rockngoal Page - Rockngoal Profile)

Οι «βυσσινί» μπήκαν φουριόζοι στον αγώνα και κάνοντας εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 23-15. Στην συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν μετά από 30 λεπτά να έχουν ένα προβάδισμα με 6 πόντους, 49-55. Η ΑΕΛ στην τελευταία περίοδο μπήκε αποφασισμένη να πάρει το αποτέλεσμα, παίζοντας εντυπωσιακή άμυνα και με έναν Τσιλούλη να σημειώνει καθοριστικούς πόντους για την ομάδα του επικράτησε για το τελικό 68-60.

Δεκάλεπτα: 23-15, 39-35, 49-55, 68-60.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 6 (2), Πολίτης, Σταμπουλής 9 (1), Παπαχρήστος 10, Δεληγεώργης 4, Τσιλούλης 17 (1), Μαλτέσιος 4, Τσούτσος 3, Θορστέινσον 15.

Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης, Μανούσος 4, Μάζουρτσακ 6, Σαββίδης, Ερεβμπενάζιε 7 (1), Κελαϊδής, Κυριακού, Κουμλέλης 6, Γκέλιος 7, Μανάκας 3 (1), Μούκας 6, Σκλήβας 21 (1).